Seria HV

Seria HV
W ciągu zaledwie dwóch lat seria HV rozwinęła się w linię urządzeń elektroniki najwyższej klasy. Zdobyła ona jedne z najlepszych recenzji i ocen na całym świecie. W tym krótkim czasie seria HV uczyniła z T+A czołowego producenta high-end w Niemczech. Seria HV pojawiła się po raz pierwszy w 2013 roku i jej koncepcja oparta była na trzydziestoletnim doświadczeniu w opracowywaniu i konstruowaniu najwyższej klasy wzmacniaczy tranzystorowych i urządzeń lampowych. Urządzenia serii HV to rewolucyjna koncepcja, która łączy zalety brzmienia i koncepcji obu technologii…, ale HV nie ma w sobie wad współczesnych urządzeń lampowych.

Filozofia projektowania

Technologia HV (High Voltage) jest stosowana w stopniach wzmacniaczy wszystkich urządzeń tej serii i stanowi przy okazji sekret ich wyjątkowej wydajności i jakości dźwięku. Odtwarzacze tej serii są równie bezkompromisowe i charakteryzują się równie doskonałym brzmieniem jak wzmacniacze. To absolutnie najwyższy poziom przetwarzania i reprodukcji sygnału cyfrowego. Seria HV materializuje pierwotne znaczenie terminu „high-end”: to innowacyjna technologia, bezkompromisowa konstrukcja i absolutnie najwyższa wydajność.

Inżynierowie T+A opracowali dla serii HV całą gamę doskonałych i unikalnych technologii, które dostępne są wyłącznie w urządzeniach T+A. Są to: pracujące przy bardzo wysokich napięciach – stopnie wzmacniaczy, które z natury mają bardziej liniowy charakter niż obwody konwencjonalne. Odtwarzacze wyposażone zostały w osobne, wysokowydajne konwertery dla sygnałów PCM i DSD, cyfrowe i analogowe przetwarzanie sygnału jest konsekwentnie odseparowane od siebie, a poszczególne podzespoły są izolowane galwanicznie. Kanały urządzeń są od siebie w pełni odseparowane, a urządzenia zaprojektowano jako dual-mono. Posiadają one całkowicie dyskretną konstrukcję, nie zawierają wzmacniaczy operacyjnych (op-ampów). Wzmacniacze posiadają ponad 500 W na kanał. Konstrukcja mechaniczna wszystkich obudów jest niezwykle wyrafinowana. Oparto ją na wewnętrznej ramie z płyt aluminiowych o grubości 10-mm. Wszystkie elementy obudowy wykonano z litego, obrabianego maszynowo aluminium. W obudowach nie są wykorzystywane żadne elementy ferromagnetyczne.

T+A elektroakustik GmbH & Co. KG
Planckstraße 9-11
D-32052 Herford

T +49 (0) 5221-7676-0
F +49 (0) 5221-7676-76
info[at]ta-hifi.de

Dystrybucja T+A w Polsce:

DYNAMIC.hifi
www.hifi.dynamic.pl
hifi[at]dynamic.pl

+48 785 150 000
+48 608 038 000