Seria Talis
Talis

Od prawie dwudziestu lat nazwa Talis jest synonimem zestawów głośnikowych, których obudowy wykonane zostały z litego aluminium. Są to zestawy, które oferują wyjątkowo dobry dźwięk, wspaniały wygląd i są wykonane zgodnie z wyjątkowo wysokimi standardami. Aluminium jako materiał otwiera – w przeciwieństwie do drewna – szeroką gamę możliwości w zakresie kształtu obudowy i wykończenia powierzchni.

Produkcję tej wyjątkowo sztywnej obudowy umożliwiło zastosowanie zaawansowanych technologii obróbki aluminium. Dzięki temu, przy smukłym i kompaktowym kształcie uzyskano stosunkowo dużą objętość wewnętrzną. Udało się także wyeliminować wszelkie ślady rezonansu obudowy. Na organicznie ukształtowanym panelu przednim nie jest widoczna ani jedna śruba. Front zestawu został zaprojektowana tak, aby promieniowanie w zakresie średnich i wysokich tonów było optymalne..

Filozofia projektowania

Dopracowaną wzorniczo konstrukcję obudowy tworzą niezwykle mocne i sztywne profile aluminiowe. Solidny panel frontowy zestawu umożliwia „organiczne” ukształtowanie krzywizn wokół przetworników. Brak ostrych krawędzi ułatwia fali dźwiękowej propagację i umożliwia swobodne „odrywanie” dźwięku od głośnika. To ważny czynnik w niewiarygodnie przestrzennym obrazowaniu muzyki. Całkowicie aluminiowa konstrukcja ma jeszcze jedną zaletę: ścianki oraz górna i dolna część obudowy są znacznie cieńsze niż w drewnianych odpowiednikach zestawów tej wielkości. Te dwie cechy są niezwykle ważne dla dokładnego odtwarzania basów, gdzie obudowa pozbawiona jest najmniejszej tendencji do rezonansu i nie występują zjawiska, które mogłyby wzbudzać przetworniki średniotonowe. We wnętrzu obudowy znajduje się materiał pochłaniający.

Talis R300

Talis
R 300

Talis S300

Talis
S 300

Talis S300