Filozofia firmy / marki 1978 – 2023

Siegfried Amft w 1978 roku ukończył studia z fizyki na Politechnice w Hanowerze, gdzie na specjalizację wybrał elektroakustykę pod okiem profesora Sennheisera. Tak rozpoczyna się historia człowieka-marki, który słuchając muzyki klasycznej i śpiewając w chórze nie stronił także od undergroundu.

Właściwie jesteśmy naukowcami…

T+A (Theory + Application) oznacza teorię i aplikację (zastosowanie) w audio. Stąd pracownicy firmy często wymyślają, tworzą i doskonalą komponenty Hi-Fi rozwijając je dla klientów na całym świecie. Siedziba w Herford we Wschodniej Westfalii od 1978 roku jest centrum badań i fabryką, gdzie powstają wszystkie projekty i ich produkcja. Projektowanie nie zawiera ograniczeń, a koszt nie stanowi przeszkody w dążeniu do doskonałości dźwięku. 

Produkty T+A mówią same za siebie: długie cykle produkcyjne i okres użytkowania oraz kompleksowe wyposażenie. System T+A to więcej niż sprzęt do odtwarzania muzyki – jest inwestycją w przyszłość. T+A nie stawia sobie żadnych ograniczeń, aby doskonałe brzmienie realizować niezależnie od ilości włożonego wysiłku.  

Dla następnych pokoleń

Zasady rodzinnej firmy są też wsparciem dla przyszłych pokoleń. Dzięki udziałowi w Deutschlandstipendium (niemiecki program sponsorski) T+A nawiązała kontakty z siecią TU 9 (stowarzyszenie 9-ciu wiodących uczelni technicznych w Niemczech) oraz wspiera zdolnych ludzi, studiujących elektrotechnikę, fizykę, informatykę i marketing, oferując im możliwości rozwoju. Współpraca z uczelniami stanowi więc aktywny wkład w najnowsze pomysły firmy. 

Tak dobrany zespół rozważa, projektuje i buduje prawdziwe skarby, świadomie omijając rynek masowy. Jego celem jest spełnienie rygorystycznych (audio-filskich) wymagań, a wszystkie istotne komponenty Hi-Fi projektowane i budowane są w Herford. To dlatego produkty T+A – od klasycznego wzmacniacza po ultranowoczesny odtwarzacz sieciowy – często okazują się jednymi z najlepszych na świecie.

Innowacje i postęp

Począwszy od pierwszego przetwornika cyfrowo-analogowego i aktywnych głośników po pierwszy na świecie odtwarzacz formatu DSD wiara w naukę uczyniła z T+A wiodącą i jedną z najbardziej innowacyjnych firm Hi-Fi na świecie. Każdy element toru dźwięku jest precyzyjnie projektowany, gdyż jego rezystancja, moc lub parametr prądowy ma wpływ na reprodukcję muzyki. W procesie optymalizacji T+A nie uznaje kompromisów typu „wystarczająco dobre” gdyż urządzenia z Herford są po prostu „optymalnie najlepsze”.

Montaż

Pomysły są tak dobre, jak ich realizacja – dlatego produkcja w T+A jest oparta o najwyższe standardy, ale zamiast automatycznych linii, montaż odbywa się ręcznie. Praca odbywa się w małych grupach, sprawdzających każdy najmniejszy podzespół. Oto najlepszy sposób na przełożenie teorii na praktykę. Jednak ta metoda może działać tylko wtedy, gdy spełniony jest podstawowy warunek:​​czas potrzebny na drobiazgową pracę, sprawdzanie i udoskonalanie tego co już jest bardzo dobre. Cenny spokój pozwala więc na tworzenie zapierającego dech w piersiach produktu. Obudowy T+A to wyłącznie stal, aluminium i drewno. Tylko one spełniają oczekiwania pod względem wyglądu, dotyku i jakości. Podstawową wartością T+A jest długowieczność produktu i czynnik ten decyduje już na etapie koncepcji urządzenia, a każdy materiał musi spełnić wymagania dające ponadprzeciętną żywotność. Ta filozofia daje możliwość rozwijania produktów przez pokolenia, nie tylko przez kilka lat.

Design

At every stage we pay homage to our design philosophy of timeless reduction: T+A devices should always look timeless – never old-fashioned. Over a period of forty years our designers have developed a stylistic idiom whose simplicity belies its progressive nature: extended shoulder lines, intersected by distinctive heat-sinks in the High-End series, ensure that our equipment looks elegant and elongated. The cooling elements of the HV series are an impressive indication of the machines’ performance potential, while modern developments such as LED lighting strips emphasise the progressive aspect of our products. 

The aim of our external design is always to blend the individual elements into a whole which is greater than simply the sum of its parts: more functional, further reduced, more aesthetic.

Using these methods we create products which are equally impressive both in technical and visual terms; products destined to last for decades, rather than just short-lived fashion accessories.

Wzornictwo

Urządzenia T+A zawsze wyglądają ponadczasowo i nigdy staromodnie, a przez 40 lat wypracowano własny styl, którego prostota przeczy źle rozumianemu postępowi we wzornictwie. Nowoczesne rozwiązania, takie jak oświetlenie LED, podkreślają tylko progresywny charakter produktów. Celem każdego z nich jest od zawsze połączenie elementów w jedną całość, która jest większa niż suma jego części. Wykorzystując te zasady T+A tworzy urządzenia równie efektowne pod względem technicznym jak i wizualnym. Mają one bowiem przetrwać dziesięciolecia, a nie krótkotrwały, wynikający z chwilowej mody – trend.

Obsługa serwisowa

Doświadczenia użytkownika T+A wykraczają poza czas i przestrzeń, gdyż dobrze zaprojektowane produkty są czymś więcej niż systemem Hi-Fi, stając się towarzyszami życia. Urządzenia działające przez wiele lat oraz takie, które można konserwować – oto dewiza firmy. T+A nie inwestuje wyłącznie w rozwój i produkcję, ponieważ stawia także na serwis. 

W Herford zatrudnionych jest 7 serwisantów, których jedynym zadaniem jest naprawa sprzętu. Dzięki dużemu magazynowi części zamiennych z dostępem do specjalnych tranzystorów – bez względu czy urządzenie ma trzydzieści, czy też dziesięć lat – firma przywraca ich sprawność w ponad 98% przypadków.