Wzmacniacz słuchawkowy T+A HA200
Wzmacniacz HA200

W 2020 roku firma T+A zaprezentowała nową rodzinę produktów słuchawkowych. Te niezwykle innowacyjne zestawy oraz dedykowany do nich wzmacniacz, pokazują audiofilskie priorytety firmy T+A: konsekwentne i systematyczne zaangażowanie w rozwoju technologii systemów audio i zestawów głośnikowych. HA200 jest pierwszym wzmacniaczem słuchawkowym w historii niemieckiego producenta. Projektując go, inżynierowie T+A wykorzystali wiedzę i ponad 40 lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji wzmacniaczy i przetworników.

Inżynierów T+A nie zadowalało przyjęcie i wykorzystanie istniejących technologii… optymalizacja nowego wzmacniacza pod kątem specyficznych wymagań słuchawek zaowocowała urządzeniem, jakiego nigdy wcześniej nie było: wyznacza ono zupełnie nowe standardy w zakresie jakości dźwięku, wydajności, możliwości konfiguracji słuchawek i wyglądu. W rzeczywistości HA 200 spełnia połączone wymagania profesjonalnych użytkowników pracujących w technologii studyjnej oraz audiofilów i melomanów, którzy chcą korzystać z podłączonych do jednego urządzenia wielu rodzajów słuchawek.

Filozofia projektowania

T+A stara się aby wzmacniacz słuchawkowy HA 200 zapewnił optymalną jakość dźwięku dla każdego, podłączonego do nich rodzaju słuchawek. Dopasowanie do słuchawek dynamicznych, magnetostatycznych lub elektrostatycznych wymusza dostosowanie stopni wyjściowych. HA 200 jest przeznaczony do obsługi słuchawek dynamicznych i magnetostatycznych, a cała topologia obwodów została zaprojektowana tak, aby spełnić specjalne wymagania tego typu przetworników. To jedyny sposób na uzyskanie naprawdę wyjątkowych wyników pod względem jakości dźwięku. W porównaniu z głośnikami impedancja słuchawek jest znacznie szersza, co stanowi prawdziwe wyzwanie dla konstrukcji tego typu wzmacniacza. Słuchawki niskoimpedancyjne wymagają wysokich wartości prądu, podczas gdy te o wysokiej impedancji mają znacznie mniejsze zapotrzebowanie prądowe lecz wymagają wyjątkowo stabilnego napięcia. To z kolei oznacza, że ​​stopień wyjściowy musi potrafić dostarczyć stosunkowo duży prąd, a transformator i sekcja zasilania muszą być niezwykle stabilne. HA200 wyposażono w układ, który umożliwia dowolny wybór impedancji wyjściowej dla każdego z trzech wyjść: Jack 6,3 mm, Pentaconn 4,4 mm oraz XLR-4 pin. Pozwala to optymalnie dopasować zestaw słuchawkowy do indywidualnego pomysłu na brzmienie.

Ostatnie lata przyniosły bardzo istotną zmianę w dziedzinie wzmacniaczy słuchawkowych. W przeszłości słuchawki były zwykle podłączane do wyjścia analogowego systemu stereo. Jednak obecnie bardzo często spotykamy wzmacniacze dedykowane specjalnie do słuchawek. HA200 wyposażony został w bardzo wysokiej jakości wejścia analogowe, najwyższej jakości wejścia cyfrowe i przetwornik DAC, który umożliwia korzystanie z wielu, wysokiej jakości źródeł cyfrowych. Sekcje analogowa i cyfrowa są całkowicie odizolowane galwanicznie, a każda z nich ma własne zasilanie sieciowe. Celem nadrzędnym było zbudowanie wzmacniacza słuchawkowego, który całkowicie spełnia najwyższe wymagania w zakresie jakości dźwięku. Efektem tych wysiłków jest prawdziwy, rasowy, wyjątkowy wzmacniacz słuchawkowy, którego konstrukcja rozdziela sekcje źródeł cyfrowych od części analogowej i eliminuje w ten sposób nawet najmniejszy niekorzystny wpływ części cyfrowej na analogową. HA 200 oferuje szeroką gamę wysokiej jakości połączeń po stronie wejściowej i wyjściowej. To doskonały wybór zarówno dla entuzjastów muzyki, jak i pracujących w studio profesjonalistów.

T+A słuchawki dynamiczne z BT Solitaire T

Solitaire T

T+A słuchawki planarne Solitaire P-SE

Solitaire P-SE

T+A Solitaire P

Solitaire P