T+A słuchawki solitaire p-se
Solitaire P-SE

Koncepcja słuchawek Solitaire P-SE oparta jest na flagowym modelu Solitaire P, które jako nowa i przełomowa konstrukcja w niezwykle wyrafinowany sposób wykorzystują zasadę działania przetworników magnetostatycznych. Podobnie jak wszystkie słuchawki T+A, Solitaire P-SE posiadają bezkompromisową konstrukcję – ich powstaniu przyświecał jeden cel: perfekcyjna reprodukcja muzyki.

Począwszy od przetwornika TPM 2500 aż do pałąka dotykającego głowy, każdy pojedynczy element wyprodukowany został przy użyciu precyzyjnych narzędzi z zachowaniem najwyższych rygorów tolerancji. Konstrukcja słuchawek wykorzystuje kilka rodzajów tworzyw o różnych właściwościach. Dobrano je w zależności od funkcji i konkretnego zastosowania: pady charakteryzują się bardzo wysokim współczynnikiem tłumienia wewnętrznego, jarzma i mocowanie pałąka są wytrzymałe mechanicznie i wyjątkowo solidne. Powierzchnie wykończono najwyższej jakości, stosowanymi w przemyśle lotniczym – lakierami. Zaawansowana konstrukcja przetwornika TPM 2500 w połączeniu z układem magnesów, wnętrzem nauszników i membraną linearyzują charakter pola dźwiękowego i poprawiają charakterystykę rozproszenia dźwięku. Muzyka jest odtwarzana w najczystszej postaci: Solitaire P-SE pokazują muzykę taką, jak została zarejestrowana: naturalnie i z wiernym odwzorowaniem – co jest od zawsze pierwszym przykazaniem odnoszącym się do wszystkich urządzeń T+A.

Filozofia projektowania

Słuchawki planarne mają zazwyczaj problemy związane z niską wydajnością, bardzo niską impedancją i dużą wagą. Od samego początku inżynierowie T+A byli zdeterminowani i chcieli uniknąć wad w tego typu projekcie. Kluczowym czynnikiem było przyjęcie nowego sposobu rozwiązywania tych jakże istotnych problemów: w projekt włożono wiele wysiłku, kluczowym okazało się także użycie najlepszych dostępnych materiałów. Słuchawki Solitaire P-SE wykorzystują podzespoły, które produkowane są z bardzo małą tolerancją błędu. Elementy te ściśle do siebie pasują i można je wytwarzać wyłącznie przy użyciu precyzyjnych narzędzi, a precyzja dotycząca tolerancji idealnego dopasowania mieści się w setnych częściach milimetra. Specjalnie do tego modelu specjalistyczna niemiecka firma ręcznie produkuje poduszki padów oraz pałąk nagłowny. Wykorzystano tu specjalnie dobrane do specyfikacji Solitaire P-SE: niealergizującą, syntetyczną skórę i welur. Już na etapie projektu inżynierowie T+A pomyśleli o wygodzie i komforcie użytkowania. Dzięki temu kontakt ze skórą jest przyjemny – nawet wtedy, gdy słuchamy muzyki przez długi czas.

T+A słuchawki dynamiczne z BT Solitaire T

Solitaire T

T+A HA 200

HA 200
Wzmacniacz słuchawkowy

T+A Solitaire P

Solitaire P